O mnie

Gdy otworzyłam się na siebie sztuka mnie odnalazła.

Powoli krok po kroku cierpliwie tak jak woda krąży skały, tak sztuka przebiła się do mojego serca przez skorupę zatwardziałego ego. I już tam pozostanie w różnorodności przejawiającej się w kolorach, dźwiękach, słowach, formie, ruchu czy smaku.

Długi czas odkrywałam prowadzona intuicją  wrodzoną nam przecież, sztukę improwizacji aby tworzyć siebie i swoje życie.

Bardzo bliskie są dla mnie słowa Olgi Szwajgier:

“...powrotu do improwizacji uczę na pierwszych moich zajęciach warsztatowych, ponieważ uważam, że każdy człowiek jest twórczy. Improwizacja jest...wrodzona. Należy tylko skupić na sobie należytą uwagę i wierzyć w siebie. Widzialna wibracja jest światłem, a słyszalna dźwiękiem. Widzi się i słyszy dźwiek i barwę. Bo to jest to samo”“ Olga Szwajgier

 

Od wielu lat mieszkam w Bielsku-Białej. Urodziłam się w Tychach a wychowałam w Gdańsku w bliskości morza. Często myślę, że to morze w jakiś sposób mnie wychowało, obdarzyło poczuciem przestrzeni i wolności. Długo trwało zanim otworzyłam się na góry, ich magię i moc. Teraz obydwie jakości  łączą się w moim sercu.

 Już od dziecka wszystkiego musiałam dotknąć, spróbować więc mama trzymała mnie mocno za rękę, starając nauczyć jak być grzeczną dziewczynką. Miałam jednak mojego dziadka, rolnika grającego na skrzypcach, który zasiał w mej duszy ziarenko. Ono  zakiełkowało we mnie wrażliwością na piękno i naturę, akceptacją różnorodności, którą jestem i która przejawia się w moich zainteresowaniach i otwartości na nowe i nieznane.  Przy moim dziadku czułam wolność i beztroskę dzieciństwa.

Ciekawość poznawania, odkrywania, poznawania świata zewnętrznego powoli zamieniła się w potrzebę wyruszenia w wewnętrzną podróż samopoznania. Najważniejszą podróż dla każdego z nas.

W 1994 roku po trudnych doświadczeniach  spontanicznie zostałam wegetarianką. Kilka lat ciężkiej pracy i starań aby uszczęśliwić innych nie przyniosły dobrych rezultatów. Rozchorowałam się. Moje życie, moje ciało zatrzymało  mnie. Zaczęłam moją drogę poszukiwań odpowiedzi na pytanie:  Kim jestem?

Po kilku miesiącach intensywnych codziennych medytacji, pojawiły się u mnie swego rodzaju niezwykłe zdolności. Trudno nawet ująć w słowa stan, w którym przebywałam. Trwał on kilka miesięcy. Odkryłam że wszystko czego potrzebujemy jest w nas.

Po tym czasie byłam innym człowiekiem. To był jednak początek mojej drogi samopoznania. Pojawiło się we mnie bardzo intensywne pragnienie spełnienia marzeń z dzieciństwa. Odkrywałam i odkrywam nie tylko marzenia, które wyłaniały i wyłaniają się spod warstwy braku wiary, fałszywych przekonań  oraz kompleksów. Wewnętrzny recykling wciąż trwa.

Wiedziałam, że jako mała dziewczynka chciałam tańczyć. Przez lata uczęszczania do szkoły podstawowej i średniej nie udawało mi się ukończyć żadnego kursu tańca nie mówiąc o szkole baletowej. Zrobiłam więc kurs instruktorski z improwizacji tańca i symboliki ciała. Dzisiaj wiem, że to nie wyuczone kroki i forma tańca ma mnie prowadzić, że to nie walc, tango, tribal, rumbao, salsa czy flamenco. Taniec ma wypływać z mego wnętrza, z serca a kroki maja być tworzone w tu i teraz. Dzięki tej świadomości otworzyłam sie na obraz i kolor. Pojawiły się warsztaty arte terapii i Vedic Art. Vedic Art pomogło mi otworzyć się na śpiew i muzykę. I tak sztuka w sposób bardzo subtelny wypełniła moje życie. Tańczę, śpiewam, maluję, gram.

Na mojej drodze do samopoznania dotknęłam także innych dziedzin – z zakresu parapsychologii, psychologii,  uzdrawiania, medycyny naturalnej, rozwoju duchowego, szamanizmu. Ukończyłam szkolenia trenerskie i w między czasie studiowałam turystykę. Brałam udział w kursach i warsztatach. 

Na miarę godną poszukiwacza podążałam i podążam tam gdzie prowadzi mnie mój wewnętrzny kompas.

Dzisiaj będąc nie tylko matką ale też babcią pozwalam sobie na smakowanie życia, na poszerzanie jego doświadczania o nowe doznania i jakości.

Ożywiam dziecięce marzenia pozwalając prowadzić się intuicji. Podążam za nią, czasami gubiąc trop lub wpadając w jakiś niezrozumiały wir zdarzeń. Wtedy zwracam się do sprzymierzeńca intuicji, do natury. Idę na spacer do lasu aby zanurzyć się w sobie. Życie nauczyło mnie pokory i wiary, że wszystko jest na właściwym miejscu.

Ograniczające przekonania, które przejęliśmy w dzieciństwie nawet od najbliższych skutecznie blokują nam drogę do realizacji marzeń. Wbrew wszelkim przeciwnościom warto mieć marzenia, wierzyć w nie i działać. Kiedy podążamy za marzeniami – w końcu zawsze otwierają się w naszym życiu drzwi do spełnienia. Czasami ten proces trwa dłużej, ale warto działać i nie poddawać się.

Mam jeszcze wiele marzeń i wiem, że podążanie za nimi nadało memu życiu głębszego sensu. Moim malarstwem i działaniami pragnę inspirować innych do odkrywania talentów i spełniania marzeń, na co  nigdy nie jest za późno. Są to źródła naszej wewnętrznej mocy.Intuicja jest największym sprzymierzeńcem na drodze do spełnienia warto więc wsłuchać się w ten najsubtelniejszy szept serca.

 

Kursy i szkolenia:

*   Doskonalenie Umysłu na bazie Metody Silvy – Lech.E.Stefański

*   Practitioner In the art of  NLP –  Jan C. Raudner

*   Kurs psychoenergetyki  i masażu relaksacyjnego – mgr. Barbara Turlińska

*   Kurs kinezjologii ONE BRAIN – Carol Ann Hontz, Maria Grzegorz

*   Kurs podstaw pomagania – mgr. Zenon Kowalczyk

*   Kurs Instruktorski – Improwizacja tańca i symbolika ciała. Teatr tańca – dr. Detlef Kappert

*   Szkolenie w zakresie terapii sztukami pięknymi – mandala w terapii – mgr. Halina T.Szejak vel Żak

*   Trening dla trenerów – poziom pierwszy – Firma szkoleniowa Berndson

*   Trening dla trenerów – poziom drugi – Firma szkoleniowa Berndson

*   Sztuka komunikacji, perswazji i wywierania wpływów – Firma szkoleniowa Berndson

*   Kurs nauczycielski  Vedic Art. – Curt Kälmann , Halina Łucka

*   In Depth Cellular Music Therapy – dr. Barbara Romanowska

*   Psychometria – Włochy - Ida Di Donato

*   U źródeł teatru i psychoterapii – roczny cykl warsztatów Teatru Obrzędowego w Krakowie – Dagna Ślepowrońska

*   Warsztaty teatralne - aktorzy teatru Chorea z Łodzi

*   Vedic Art - Kurs Nauczyciela Ekstrakompetecyjnego oraz 6 Vedangas - Szwecja - Jahanes Kalmann

Ponadto:

Udział w warsztatach i kręgach kobiet z Danutą Ogaoeno Kroskowską

Warsztaty  z Venerable Dhyani Ywahoo - Kraków

Warsztaty choreoterapii – Beata Marecka Wrocław

Warsztaty w Gdańsku Afro Dance z Afrą  Crudo

Praca z głosem z Shirli Roden Warszawa

Terapia Tańcem – Mateusz Wiszniewski

Dance Alive z Joanną Łukaszewicz Bernady

5 rytmów z Joanna Hussakowską

Improwizacja w kontakcie – Paweł Konior

 Psychosynteza z Ewą Białek

Voice Being - warsztaty pracy z glosem - Shai Dayan

i... wiele wiele innych spotkań i wspaniałych nauczycieli i ludzi

 

Trenerka Rozwoju Kreatywności, Instruktorka Improwizacji Ruchu i Symboliki Ciała, Malarka i Nauczycielka Vedic Art Alina Danielewicz