Warsztaty Vedic Art
-Bielsko-Biała
-Kamesznica pod Baranią Górą

Termin: 2 lub 4 pełne dni w dogodnym terminie
Zapraszam na warsztaty malarstwa intuicyjnego Vedic Art wg 17 zasad wedyjskich, które jak mapa nawigacyjna zaprowadzą Cie do miejsca spokoju w Twoim sercu.

Podaruj sobie czas na zatrzymanie, odpoczynek i relaks.

Przechodząc przez proces 17 zasad doświadczysz poczucia wolności. Rozbudzisz swoja kreatywność i intuicję. Jest to głęboki proces prowadzący do rozwoju osobistego. W Vedic Art. nie można się pomylić, proces sam Cię poprowadzi. Stań w miejscu, w którym Twórca w tobie z pasją, tworzy nie tylko kolorowe, przepełnione radością obrazy, ale przede wszystkim twoje życie. Wraz z akceptacja tego co przychodzi, co się wydarza ,otworzysz się na przepływ.

Chcesz dokonać zmian w swoim życiu, podjąć trudna decyzję, tęsknisz za spokojem, radością, pragniesz malować, męczą Cię stare nawyki i przekonania, chcesz pokochać siebie, zaufać sobie … możesz tego dokonać z Vedic Art.

Vedic Art jest metodą pozwalającą nie tylko na kontakt z własną kreatywnością. Jest procesem twórczym, w czasie którego, uwalnia się potencjał nowych pomysłów i idei, a także redukującym stres.

Możesz doświadczyć: więcej radości, wewnętrznej wolności, uwolnienia blokad, doświadczenia przepływu życia, głębokiej samoakceptacji i wiele więcej. Postęp pociągnął za sobą szybki rozwój lewej, intelektualnej półkuli mózgowej. Powstała dysharmonia, w której zapomnieliśmy o prawej półkuli mózgu zawiadującej intuicją, kreacją, twórczością, relaksem, muzyką, malarstwem, poezją i zwykłym byciem. 

Vedic Art prowadzi do rozwoju i uszlachetnienia człowieka poprzez synchronizację półkul mózgowych oraz ich większe wykorzystanie. To metoda przeznaczona dla wszystkich, nie tylko dla artystów czy ludzi zajmujących się sztuką zawodowo. Biznesmen, urzędnik czy sprzedawca także może być kreatywny w swojej pracy i w życiu prywatnym.

„Vedic Art prowadzi do rozwoju i uszlachetnienia człowieka poprzez synchronizację półkul mózgowych oraz ich większe wykorzystanie. Uświadamia nam, że nasza moc tworzenia jest siłą napędową dającą możliwość nieograniczonej kreatywności we wszystkich dziedzinach życia. Malowanie jest tylko jednym ze sposobów, aby to w sobie dostrzec i doświadczyć na głębokim poziomie.”
Curt Källman – Twórca Szkoły Artystycznej Vedic Art
Informacje organizacyjne 

Koszt za jeden dzień malowania dla osób które ukończyły II stopień wynosi 100zł
Przy udziale w pełnym stopniu (4 dni) – Zaczynamy w czwartek o godz.10.00
Kończymy w niedziele o godz.17.0

Grupowo:

2 DNI – 500 zł (od 2023 roku 1500 zł)
4 DNI – 1000 zł ( od 2023 roku 1500 zł)

Terminy są zaplanowane dla grupy ( 1-3 osoby). Tyle osób maluje komfortowo w mojej pracowni.
Koszt grupowych warsztatów 4 dniowych ( 2 weekendy) wynosi 1000 zł.
Także wtedy gdy weźmie udział 1 osoba. Czasami nie wszystkie terminy pasują uczestnikom lub może ktoś potrzebować dłuższej przerwy między weekendami.

Można też wybrać warsztaty indywidualne i wtedy koszt wynosi 1500 zł.
Jest wtedy możliwość ustalenia dogodnych terminów, także w tygodniu.

Jeden pełny stopień ( I lub II) to 4 dni warsztatów.

Indywidualnie:

2 DNI – 750 zł ( od 2023 roku 950 zł )

4 DNI – 1500 zł (od 2023 roku 1900 zł)

KAMESZNICA – Nocleg i wyżywienie 150 zł doba – ze względu na znaczny wzrost cen, w okresie letnim, koszt noclegu i wyżywienia może ulec zmianie.

Bielsko-Biała – nocleg i wyżywienie we własnym zakresie

Prowadząca: Alina Danielewicz – Nauczyciel Vedic Art Ekstrakompetencyjny

 
 

UWAGA! Na warsztaty trzeba zaopatrzyć się w tzw. wyprawkę malarską: szkicownik, ołówki, suche pastele, farby akrylowe, akwarele, tempery( wybierz te farby, które lubisz. jeżeli nie masz ulubionych, to polecam akryle).Pędzle, płótna lub inne podkłady do malowania. ( ok 9 – 12 sztuk ) . Najlepiej jest wybrać to, co się czuje, że chce się używać. Nie polecam farb olejnych z powodu długiego czasu schnięcia. Mogą się przydać: pasty strukturalne, piasek, brokaty, piórka, nici, ryż, lub inne nasionka czy liście:) Można też zabrać ubranie do pobrudzenia farbami.
Na miejscu są sztalugi lub stoły, folia zabezpieczająca, ręczniki papierowe.

Wszyscy pochodzimy z tej samej przestrzeni, w której kiedyś byliśmy energetyczną jednością. Niestety, mało kto już o tym pamięta - mówi Curt Källman.

Curt Källman w 1988 roku otworzył na wyspie Öland pierwszy ośrodek Vedic Art stwarzając nową szkołę artystyczną opartą na tradycyjnej wedyjskiej wiedzy. Obecnie przyjeżdżają tam ludzie z całego świata, aby wspólnie malować pod okiem swojego mistrza.
– Wszyscy pochodzimy z tej samej przestrzeni, w której kiedyś byliśmy energetyczną jednością. Niestety mało, kto już o tym pamięta – mówi Curt Källman. – Na szczęście, po wielu wiekach błądzenia po omacku dotarliśmy do punktu, w którym zawalił się stary porządek świata robiąc miejsce Złotej Erze. Miliony ludzi na wszystkich kontynentach przebudziły się do nowego, innego, wewnętrznego spojrzenia na swoje życie. Jednym ze sposobów, dzięki którym możemy poszerzyć swoją świadomość i dotknąć własnego wnętrza jest Vedic Art.
Sztuka Wedy opiera się na spontanicznemu rysowaniu lub malowaniu, podczas którego nie liczy się, technika ani umiejętności, ale sam akt kreacji polegający na wyrażaniu własnych odczuć. Hinduscy mędrcy już tysiące lat temu zauważyli, że sztuka i życie pozostają ze sobą w tak bardzo intymnym związku, że czasami nie można ich rozdzielić i dlatego mówi się o „sztuce życia”.

– Vedic Art nie jest ideologią, religią ani filozofią. To wiedza o prawach natury i wszechświata oraz droga do osiągnięcia wyższej świadomości poprzez tworzenie, które nie wymaga żadnych zdolności ani podstaw warsztatowych – tłumaczy Curt Källman. – Jest to indywidualny proces, poprzez który można wyrazić własną indywidualność bez jakichkolwiek oczekiwań i wymagań.

Curt Källman przekonuje również, że dzięki poznaniu uniwersalnych prawd tworzenia zawartych w Vedic Art nikomu nie grozi już wewnętrzne wypalenie w życiu ani w pracy zawodowej. Gdy ktoś ogarnięty jest niemocą i nie widzi przed sobą żadnego wyjścia najczęściej idzie do lekarza i prosi o środki pobudzające. Tak postępuje większość współczesnych ludzi. Tymczasem Starożytni wiedzieli, że każdy z nas jest w posiadaniu wewnętrznego źródła mocy i poprzez różne praktyki starali się do niego dotrzeć. Dlatego, zdaniem Källmana, zamiast po prozak lepiej sięgnąć po farby i pędzle.